I EDYCJA

JEZIORO TARNOBRZESKIE, TARNOBRZEG

  
  

 

LESZEK MOŻDŻER / DIETER ILG / ERIC ALLEN

www.mozdzer.com
dieterilg.de
www.ericallen.pl
Wybitni muzycy światowej klasy zagrają razem nad Jeziorem Tarnobrzeskim! Zupełna nowość na jazzowym rynku muzycznym! Kolejne DREAM TEAM TRIO Leszka Możdżera!
Leszek Możdżer to muzyczna osobowość największego formatu. Pianista światowej klasy, odważny eksplorator i oryginalny twórca, wyróżniający się własnym językiem muzycznym. Artysta totalny. Muzyczny iluzjonista, wirtuoz, dla którego muzyka pozbawiona jest stylistycznych ograniczeń. Słuchając jego interpretacji rozumiemy, że piękno wydobyć można z każdego gatunku muzycznego. Niezależnie czy to jest death metal, pop, jazz, czy klasyka. Możdżer znajduje bowiem magię w miejscach, o których wielu się nawet nie śniło.
Dieter Ilg to basista, doskonale łączący pozorne przeciwieństwa. Muzyk doskonale odnajduje się w muzyce jazzowej i klasycznej. Zdecydował się zostać basistą jazzowym w wieku 16 lat, ale studiował klasyczną grę na kontrabasie; zdobywając też kompleksową wiedzę z zakresu historii muzyki. Dlatego łączy ze sobą te dwie jakości w różnych projektach, za każdym razem posługując się doskonałym warsztatem. Jest doskonałym partnerem scenicznym, zarówno, jako lider, jak jako muzyk akompaniujący, gra łącząc w sobie zalety solisty z warsztatem i empatią członka zespołu. Występował obok znanego enterowej publiczności Nguyena Le, Dave’a Liebmana, Alberta Mangelsdorffa, Nilsa Landgrena, czy Charlie Mariano. Nagrał kilkadziesiąt płyt. Ostatnie trzy, autorskie, dla wytwórni płytowej ACT.
Eric Allen pochodzi z Waszyngtonu, muzykę jazzową gra od 30 lat. Na styl jego gry wpływ mieli tacy muzycy jak: Art Blakey, Max Roach, Tony Williams, Elvin Jones, “Papa” Jo Jones i Jimmy Cobb. Studiował sztukę wykonywania jazzu i teorię muzyki w Lee Oddis Bass III przy Duke Ellington School For The Performing Arts w Waszyngtonie, z taki muzykami jak trębacz Wallace Roney i basista Clarence Seay. W czasach, gdy grał w miejscowym klubie Blues Alley w Waszyngtonie odkrył go jazzman Illinois Jacquet. Allen przeprowadził się do Bostonu by studiować w Berklee College of Music. W Bostonie dołączył do Illinois Jacquet Quintet z wielkim innowatorem basu Slamem Stewartem. Illinois Jacquet przedstawił go też mistrzowi gry na hi-hacie, perkusiście “Papie Jo” Jonesowi. Eric grał z legendą jazzu, Lionelem Hamptonem.

 

KINGA GŁYK

kingaglyk.pl
To jedna z najlepszych polskich basistek młodego pokolenia, wschodząca gwiazda muzyki jazzowo-bluesowej! Ma 19 lat, a za sobą ponad 100 koncertów w całym kraju i za granicą. Gra z wybitnymi muzykami polskiej sceny muzycznej. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 12 lat grając w rodzinnym GŁYK P.I.K TRIO ze swoim tatą Irkiem (znanym wibrafonistą i perkusistą) i bratem Patrykiem (perkusja).
Mimo młodego wieku grała już z wieloma świetnymi muzykami takimi jak: Jnr Robinson, Bernard Maseli, Ruth Waldron, Natalia Niemen, Apostolis Anthimos, Leszek Winder, Paweł Tomaszewski, Grzegorz Kapołka, Joachim Mencel, Arek Skolik, Mateusz Otremba (Mate.o), Marek Dykta czy Piotr Wyleżoł.
W marcu 2015 roku wydała swój debiutancki album „Rejestracja”, nagrany m.in. z Natalią Niemen, Joachimem Menclem, Juniorem Robinsonem czy Jorgosem Skoliasem. Płyta otrzymała bardzo dobre recenzję od m. in.: Radiowej Trójki, Magazynu „Jazz Forum” i „Twój Blues”. Utwory z debiutanckiego albumu można usłyszeć m.in w Programie 2 Polskiego Radia w audycji „Puls Jazzu”.
W ankiecie JAZZ TOP i BLUES TOP została nominowana w kategoriach: „NOWA NADZIEJA” , „GITARA BASOWA” oraz „ODKRYCIE ROKU”. W lutym 2016 roku Kinga nagrała swoją drugą autorską CD LIVE „Happy Birthday”

 

JOSE TORRES

www.torres.com.pl
Artysta pochodzący z Kuby, wirtuoz instrumentów perkusyjnych od wielu lat zamieszkały na stałe w Polsce.
Założyciel pierwszej w Polsce orkiestry salsowej „Jose Torres y Salsa Tropical”. Występując od ponad 25 lat na polskiej scenie muzycznej współpracował z wieloma gwiazdami estrady m.in. Marylą Rodowicz, Kayah, Ewą Bem, Urszulą, Maanam-em, Ryszardem Rynkowskim, Stanisławem Soyką, Grzegorzem Ciechowskim, Raz Dwa Trzy, Mietkiem Szcześniakiem, Blue Cafe i wieloma innymi. Koncertował i nagrywał również z czołówką muzyków jazzowych: Tomaszem Stańko, Wojciechem Karolakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Jarosławem Śmietaną, Leszkiem Możdżerem.

Brał udział w ponad pięćdziesięciu nagraniach płytowych polskich wykonawców a także w nagraniach muzyki filmowej m.in. „Krew i wino” z Jackiem Nicholsonem, „Bandyta”, „Prawo ojca” patrz link Dyskografia
Od ponad 25 lat zajmuje pierwsze miejsce w ankiecie na najpopularniejszego muzyka roku w kategorii „instrumenty perkusyjne”, którą corocznie organizuje najstarsze i najbardziej renomowane czasopismo muzyczne „Jazz Forum”.

 

SANGO

www.folibamanagement.com
ŜANĜO to zespół powołany do istnienia i prowadzony przez Kamila Rogińskiego od 2011 roku. Grupa prezentuje muzykę i taniec wpisujące się w nurt World Music – Muzyka Świata. Idea przyświecająca działaniom twórczym to prezentacja elementów tradycji wszystkich kontynentów kuli ziemskiej jako zintegrowanej wspólnoty. Artyści biorący udział w przedsięwzięciu to globtroterzy chłonący kulturę świata, uczący się gry od mistrzów z Afryki, Ameryki, Azji, Australii i Europy. Dzięki tym doświadczeniom oryginalne instrumenty z odległych zakątków globu mogą zabrzmieć wspólnie. Program koncertowy prezentuje muzykę autorską, do której powstania przyczyniła się inspirująca różnorodność muzycznych kultur świata.

 

CBB ENSEMBLE

citybumbum.pl/zespol
Zespół CBB Ensemble jest nierozerwalnie związany z pierwszą w Polsce szkołą muzyki i tańca Afryki Zachodniej, City Bum Bum, założoną w 2003 r. przez Wojtka Pęczka. Sekretem długowieczności grupy jest bez wątpienia miłość muzyki w najczystszej postaci. W ciągu 13 lat istnienia zespół przeszedł drogę od formacji grającej czysto perkusyjną muzykę inspirowaną tradycją afrykańską do bardziej złożonej formy, w której world music łączy się z jazzem, a współczesne aranżacje zachodnioafrykańskich rytmów są tłem do widowiskowych choreografii tanecznych. Muzycy wykonują wersję tysiącletniej pieśni miłosnej „Djarabi” z królestwa Mandingue, w której dźwięki kory, starożytnej harfy, odnajdują harmonię z emocjonalnym śpiewem w języku Mandinka; w etiopskiej pieśni „Mela Mela” pulsujący bas i jazzowy saksofon wchodzą w natchnioną rozmowę z unikatowym instrumentem zwanym Hang, czyniąc CBB Ensemble ewenementem krajowej sceny muzycznej i ponad 10 lat od założenia zespołu – świeżym i ekscytującym debiutantem! Każdy koncert zespołu to wulkan energii i pozytywnego przesłania tolerancji i szacunku do kultur świata; to barwne i nieprzewidywalne show, w czasie którego rytm łączy muzyków i widownię, czyniąc ludzi i muzykę jednością. CBB Ensemble. Starożytne dźwięki przyszłości. Do słuchania. Do tańczenia. Bez początku. Bez końca.

 

TIRIBA

http://www.pracowniabebnow.pl
Zespół Tiriba powstał w 2007r. w Jeleniej Górze z inicjatywy Mariusz Raźnego. Po wielu przekształceniach osiągnął dzisiejszą formę. Grupa wykonuje muzykę inspirowaną tradycyjnymi rytmami z Afryki Zachodniej. Instrumentarium zespołu to: basowe bębny "dundun", solowe bębny "djembe", oraz grzechotki "djabara". Ważnym elementem występów jest niezwykle energetyczny taniec Afro. Kolorowe stroje, żywiołowe rytmy i egzotyczny taniec przenoszą słuchaczy w świat tradycyjnych rytmów z Gwinei i Mali. Współpracują również  z muzykami i tancerzami pochodzącymi z Afryki Zachodniej.

 

MORIBAYASSA

www.moribayassa.com
Moribayassa & Amadou Fola to grupa artystów, których połączyło zamiłowanie do tradycyjnej muzyki zachodniej Afryki. Wspólna pasja stała się fundamentem wspaniałej przyjaźni, będącej źródłem radości ze wspólnego muzykowania oraz pozytywnej atmosfery na koncertach. Zespół wręcz zaraża pokładami pozytywnej energii. Żywiołowa, transowa muzyka bębnów oraz ekspresyjny taniec tworzą z każdego widowiska pełną wrażeń podróż do źródeł rytmu. Repertuar zespołu stanowią rytmy i melodie ludów Malinke oraz Susu, zamieszkujących tereny odległych Gwinei i Mali. Członkowie zespołu wielokrotnie podróżowali do Afryki oraz krajów Europy by pobierać lekcje od mistrzów muzyki i tańca afrykańskiego, co owocuje licznymi nawiązaniami do tradycyjnych fraz granych na bębnach oraz autentycznych kroków tanecznych. Od jakiegoś czasu z zespołem Moribayassa występuje zamieszkały od niedawna w Polsce wspaniały muzyk, multiinstrumentalista, tancerz ,djembefola, i świetny pozytywny człowiek Amadou Fola z Senegalu. Z nim koncerty Moribayassy są jeszcze lepsze, jeszcze bardziej ogniste. Zapraszamy serdecznie !
Skład zespołu: Anika Kamińska, Paul Grocott, Zbyszek Iwański, Radek Herman, Dawid Koniecki, Gosia Marecka, Amadou Fola.

 

DRUM WORK

www.drumwork.com.pl
Drum Work oferuje najwyższej jakości koncerty etnicznej muzyki perkusyjnej.
Porywające rytmy z Czarnego Lądu, Brazylii czy Kuby ożywią każdą imprezę firmową, wyjazd integracyjny czy bankiet. Prócz występów organizujemy warsztaty muzyczne, team building’owe, lekcje tańca z akompaniamentem bębnów, śpiewu oraz animację uczestników imprezy.
Grają na instrumentach:
- afrykańskich (djembe, dunun, sabar, tama, melodyczny balafon),
- brazylijskich (repique, caixa, surdo, timbal, chocalho, agogo, cavaquinho),
- kubańskich (conga, bongosy, timbales, cajones de rumba, chekere, tambores bata),
- marszowych (bębny basowe i werble)
i wszyscy na pełnym rockowym zestawie perkusyjnym.
Zespół złożony jest z profesjonalnych multiperkusistów, którzy na swoim koncie mają współpracę z gwiazdami estrady oraz niezliczone koncerty w całej Polsce oraz Niemczech, Estonii, Holandii, Szwecji, Hiszpanii i Maroko.

 

TABU

www.tabu.band.pl
Tabu to śląski zespół stworzony w 2003 roku. Od tego czasu zagrał ponad pół tysiąca koncertów, wygrał najważniejsze nagrody na muzycznych festiwalach i nagrał 4 studyjne albumy. Zespół został również 2 razy zaproszony do znanej polskiej trasy "Punky Reggae Live". Najnowszy album "Meteory" został wydany w 2015 roku.
Muzyka Tabu to głównie reggae z energią i mocno słyszalną sekcją dętą. Usłyszycie tu również świetnie zagrane roots reggae i ska. Teksty są bardzo osobiste ale poruszają też szeroko pojęte tematy socjologiczne.
Tabu gra wiele koncertów, więc grupa jest znana na rodzimej scenie reggae i nie tylko. Kapela jest współorganizatorem jednego z największych polskich festiwali reggae – "Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi" w Wodzisławiu Śląskim.

 

FOLIBA

www.foliba.pl
Zespół Foliba to grupa odnajdująca korzenie w transowym brzmieniu Afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Wielobarwne struktury rytmiczne powoływane są do życia jako wibracja powietrza i ciała. Energetyczne rytmy w klimacie podzwrotnikowym.
Niecodzienne w naszych szerokościach geograficznych instrumentarium obejmuje m.in.: djembe (dżembe), dundun'y, tamę, balafon, korę, shekere. Te, z pozoru proste instrumenty urzekają bogactwem możliwości i pięknym, naturalnym brzmieniem.
Zespół koncertuje już 10 lat i ma w swoim bagażu niemało doświadczeń. Fascynacja afrykańską muzyką i tańcem prowadzi co poniektórych jego członków aż do źródeł na Czarnym Lądzie. Bywa też, że Afryka odwiedza Folibę, która gości czasami na swoim pokładzie znakomitych muzyków z Wybrzeża Kości Słoniowej, Burkina Faso, Senegalu, Gwinei i Gambii. 16 października ukazał się pierwszy studyjny albumu Foliby, noszący tytuł „TAN”.
Zespół Foliba powstał w 2005 roku z inicjatywy Łukasza Dembińskiego. Wykonuje aranżacje muzyczne inspirowane tradycyjną muzyką pochodzącą z krajów Afryki Zachodniej. W jego skład wchodzi pięć osób, pasjonatów kultury Afryki Zachodniej oraz muzyki perkusyjnej. Członkowie zespołu podróżują do krajów takich jak: Gwinea, Mali, Burkina Faso, Senegal, Gambia by uczyć się gry na tradycyjnych instrumentach oraz tańca, u źródeł od najlepszych muzyków i tancerzy. Jednocześnie prowadzą liczne warsztaty bębniarskie i taneczne w Polsce i za granicą .
Zespół regularnie koncertuje, ma za sobą ponad 300 występów w Polsce i za granicą. Wystąpił na wielu scenach z muzykami i tancerzami rodem z Afryki, takimi jak: Tahirou Djembe Ouedraogo (Burkina Faso), Thomas Guei (Wybrzeże Kości Słoniowej), Bouba Kuyateh (Gambia), Adama Dembele (Wybrzeże Kości Słoniowej), Seckou Keita (Senegal), Landing Mane (Senegal), Bouba Diakite (Gwinea) , Andy Camara (Gwinea), Ablaye Badji (Senegal).

 

SŁOMA & D'ROOTS BROTHERS

www.facebook.com/slomabebny
Jerzy ”Słoma” Słomiński; muzyk, wytwórca bębnów, autor tekstów, projektant i budowniczy oryginalnych przestrzeni życiowych. Uznawany jest za prekursora polskiego bębniarstwa. Od ponad 30 lat współtworzy alternatywną scenę muzyczną. Współpracował między innym z; Osjanem, Brygadą Kryzys, Izraelem , Orkiestrą Razem, Jackiem Kleyffem i Orkiestrą Na Zdrowie, Antoniną Krzysztoń. Swój autorski program realizował z zespołami Bębnoluby a później Przedwietrze. Fundament poszukiwań muzycznych Słomy stanowi rytm, będący punktem wyjścia do swobodnych wycieczek w różne rejony stylistyczne. Słoma mieszka na Lubelszczyźnie, we wsi Dąbrówka gdzie od lat organizuje festiwal Światowe Dni Pokoju a także tworzy Rodzinny Dom Kultury Pokoju. Działania muzyczne realizuje obecnie z zespołem D’Roots Brothers, który wyrósł na gruncie poprzednich projektów (Bębnoluby, Przedwietrze) a którego fundament rytmiczny tworzą synowie Słomy, Jonasz i Daniel Słomińscy. D’RB to samodzielny skład instrumentalistów współpracujący z zaprzyjaźnionymi wokalistami. Kojarzyć ich można ze współpracy z takimi artystami jak: TaLLib, Damian SyjonFam, Stama-Ra, Jr Stress, NattyB, Bozdek. Słoma i D’Roots Brothers to harmonijne, muzyczne spotkanie pokoleń. Synteza etnicznego sięgania do korzeni oraz nowoczesnych doświadczeń i poszukiwań. Słoma na stałe współpracuje także z Jackiem Kleyffem oraz chórem Łontanara, prowadzi też warsztaty gry na bębnach.

 

STUDIUM INSTRUMENTÓW ETNICZNYCH

www.psychofolk.pl
Studium Instrumentów Etnicznych – zespół, który powstał 12.04.2012 roku, w Skarżysku – Kamiennej.  Założycielem i liderem jest Piotr „Stiff” Stefański. Grupa to kilkanaście osób w różnym wieku, wykonujących muzykę określaną nazwą psychofolk, przy użyciu instrumentów etnicznych z całego świata, (głównie bębnów afrykańskich, które są znakiem rozpoznawczym zespołu). Swoją stylistyką nawiązuje również do folkloru Gór Świętokrzyskich. Wszystko to okraszone jest lirycznymi, niebanalnymi tekstami.

 

RICKY LION

www.ricky-lion.com
Ricky Lion występuje z zespołem Bongo Bongo. Nazwa ta wywodzi się z języka lingala, która oznacza - mózg stworzony do grania na bębnach. Muzyka zespołu czerpie korzenie z muzyki tradycyjnej, ale w połączeniu z elementami współczesnych aranżacji powstała jedyna w swoim rodzaju rumba afrykańska. Grupa gra także: zouk, soukous, kimbodila, reggae.
Zespół używa strojów i instrumentów tradycyjnych takich jak: konga, djembe, kisakasaka, ngongi, filimbi oraz dodatkowo oczywiście instrumenty współczesne - perkusja, gitara basowa, gitara elektryczna i akustyczna, keybo.
Kompozytorem, wokalistą i liderem zespołu jest Ricky Lion, który urodził się w Likasi w Kongo.

 

SEREIA DE VARSOVIA

www.facebook.com/SereiaDeVarsovia

Sereja dżi varsovia czyli Warszawska Syrenka to grupa perkusyjna grająca gorące brazylijskie rytmy, z akcentem na energetyczną Sambę Batucadę, skoczny Samba-Funk, bujające Samba Reggae i wiele, wiele innych. Sereia de Varsóvia to również szkoła samby, która prowadzi regularne zajęcia gry na sambowych instrumentach i zaraża wszystkich dookoła swoją pasją Samby.
Członków Sereii połączyło zamiłowanie do Samby oraz Brazylii. Dla nich Samba to nie tylko muzyka, czy taniec, a filozofia życia, która opiera się na ogromnej energii oraz radości. To właśnie tą energią zarażają oni swoich słuchaczy, za każdym razem wciągając ich w wir samby.
Założycielem Sereii jest Irek Martyniuk. Muzyk, perkusista, perkusjonalista, miłośnik Samby Brazylijskiej, w której specjalizuje się od 10 lat. Wchodzi także w skład elitarnej grupy Bloco X, skupiającej największych sambowych zapaleńców w Europie.
Sereia de Varsóvia najczęściej można spotkać na koncertach, imprezach, paradach, maratonach, wydarzeniach sportowych, festiwalach, piknikach, warsztatach team-building i w wielu innych sytuacjach. Sereia lubi wyzwania i chętnie stawi czoła nowym!
Jeśli Ty też chcesz poczuć Brazylijską energię, Sereia prowadzi regularne warsztaty gry na brazylijskich bębnach. Nie zwlekaj, dołącz do nas!

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem